У 2000 році закінчив факультет ветеринарної медицини Національного аграрного університету. За час навчання (1999 рік) 6 місяців перебував на виробничому стажуванні у Великій Британії. Після закінчення університету 9 місяців працював на посаді лікаря та провідного лікаря ветеринарної медицини на птахофабриці «Племптахорадгосп Броварський» по вирощуванню кур-несучок кросс «Ломан-Браун» с. Рожівка Броварського району Київської області.
У період 2001-2004 років навчався в аспірантурі (стаціонарна форма) Інституту ветеринарної медицини НААН, тема: «Визначення оптимальних сроків вакцинації поросят проти класичної чуми свиней, отриманих від імунних свиноматок». Після захисту дисертації з 2001 працює в лабораторії вірусних хвороб тварин на посаді старшого наукового співробітника, а з 2010 року – завідувача лабораторії. Науковий профіль, пов’язаний з моніторинговими (епізоотологічними, серологічними, молекулярно-генетичними) дослідженнями ряду вірусних хвороб домашніх і диких свиней, а саме класичної чуми, африканської чуми свиней, цирковірусної інфекції, парвовірусної інфекції, хвороби Тешена, хвороби Ауєскі.
За сумісництвом 3 роки працював в ТОВ НПП «Укрвак», де займався виготовленням ветеринарних біопрепаратів (м. Бровари), де розробляв біопрепарати, а саме вакцину проти хвороби Ньюкасла птиці – «Ньюкаславак Ла-Сота», вакцину проти класичної чуми свиней «КЧС – 5 ЛС» і хвороби Тешена – «Тешевак»; вакцину проти інфекційного бронхіту кур «Бронховак» і хвороби Гамборо «Бурсавак БГ».
Історія лабораторії
Лабораторія вірусних хвороб тварин утворена у 2015 році шляхом об’єднання лабораторії хвороб свиней, яка бере витоки з лабораторії епізоотології, та лабораторії хвороб коней, яка бере витоки з лабораторії вірусології. Лабораторії вірусології та епізоотології були створені в 1977 році із заснуванням в 1977 році Українського науково-дослідного ветеринарного Інституту.
Лабораторією епізоотології з 1977 року керували: Г.К. Божко, О.Т. Шиков, М.П. Ситюк (з 2010 р. – по цей час). До складу лабораторії входить науково-дослідний центр з вивчення класичної чуми свиней (КЧС), котрий був створений та затверджений 27.02.2004 року Головою Державного департаменту ветеринарної медицини України та Президентом Української академії аграрних наук України.
Лабораторією вірусології керували директор Інституту Собко А.І., Старчеус А.П., Синицин В.А. Основним напрямом роботи лабораторії була діагностика вірусних захворювань свиней відомими методами та розробка нових методів, виділення і ідентифікація збудників. Важливе місце в діяльності лабораторії займала розробка експрес-методів діагностики інфекційних хвороб сільськогосподарських тварин на основі імуноферментного аналізу (ІФА). З 1997 року, крім вивчення хвороб свиней, почалась робота по вивченню інфекційної патології коней. Проводились епізоотологічні та ретроспективні серологічні обстеження конярських господарств та іподромів в Україні, вивчався клінічний прояв та розроблялись методи і засоби діагностики грипу, інфекційної анемії та ринопневмонії коней.
Співробітники лабораторії (2015 г.)
Синицин Віталій Анатолійович – провідний науковий співробітник, д. вет. наук. E-mail: synycyn2012@ukr.net
В 1982 р. закінчив ветеринарний факультет Білоцерківського сільськогосподарського інституту. В 1989 році захистив кандидатську дисертацію на тему „Імуноферментний аналіз при трансмісивному гастроентериті свиней”.
У 2003 р. захистив докторську дисертацію на тему „Розробка і виготовлення діагностикумів для імуноферментного аналізу при класичній чумі свиней, хворобі Ауескі, Тешена, бешисі, лейкозі великої рогатої худоби, трихінельозі свиней та практичне їх застосування (теоретичне обгрунтування, впровадження)”.
З 1990 року керував створеним при лабораторії діагностики сектором імуноферментного аналізу, на базі якого в 1993 р. була створена лабораторія імуноферментного аналізу та хроматографії біополімерів. Пізніше, у 2004 році, цю лабораторію, після об’єднання з лабораторією вірусології, було перетворено в лабораторію вірусології і діагностики. 2005 — 2006 рр. — директор ДНКІБШМ. З 2006 р. до кінця 2013 р. Синицин В.А. керував лабораторією.
З кінця 2013 року — працює директором Державного центру інноваційних біотехнологій, а в лабораторії хвороб коней працює за сумісництвом.
Має великий досвід з розробки методів діагностики хвороб тварин на основі ІФА, напрацювання на культурі клітин, очистки і концентрування вірусів, отримання імунних сироваток. Під керівництвом Синицина В.А. захистили кандидатські дисертації три аспіранти.
Неволько О.М. – провідний науковий співробітник, к. вет. наук.
Спиридонов В.Г. – старший науковий співробітник, д. с/г наук.
Пекний Микола Вікторович — науковий співробітник. E-mail: pekn@ukr.net, тел +38 050 386-59-78
У 2001 р. закінчив факультет ветеринарної медицини Подільської державної аграрно-технічної академії (м. Кам’янець-Подільський). Після закінчення академії працював на посаді лікаря ветеринарної медицини в СТОВ “Коричинецьке” с. Коричинці Деражнянського району Хмельницької області. В 2002 р. закінчив магістратуру Національного аграрного університету.
Протягом 2003-2006 років навчався в аспірантурі (стаціонарна форма) Інституту ветеринарної медицини НААН, тема: «Діагностика вірусного артеріїту коней». Після закінчення навчання працював в лабораторії хвороб коней на посаді наукового співробітника, а з грудня 2013 р. по січень 2015 р. – виконував обов’язки завідувача лабораторії. Науковий профіль пов’язаний з моніторинговими (епізоотологічними, серологічними, вірусологічними) дослідженнями вірусних респіраторних хвороб коней, а саме: вірусного артеріїту, грипу і ринопневмонії коней. Самостійно веде культури клітин теплокровних, культивування референтних штамів вірусів, визначає інфекційну активність вірусів, отримує антисироватки до них шляхом гіперімунізації тварин-донорів (кіз, кролів, свиней), проводить діагностичні дослідження сироваток крові тварин різних вікових груп на наявність антитіл, проводить вірусовиділення з пат матеріалу та ін. Безпосередньо брав участь у розробці технічної документації на набори діагностикумів різного типу.
Євтушенко Валентина Анатоліївна — молодший науковий співробітник.
В 1990 році закінчила Немішаєвський радгосп-технікум, відділення ветеринарної медицини. З 1990 по 1996 рр. без відриву від виробництва навчалася в Національному аграрному університеті, на факультеті ветеринарної медицини. З 1990 року працює в Інституті ветеринарної медицини НААН в лабораторії хвороб коней лікарем ветеринарної медицини, а з 2004 року — молодшим науковим співробітником. Науковий профіль пов’язаний з моніторинговими (епізоотологічними, серологічними, вірусологічними) дослідженнями вірусних респіраторних хвороб коней, а саме грипу коней. Володіє методиками роботи з курячими ембріонами, лабораторними тваринами, постановки РГА, РЗГА.
Слобожан Андрій Миколайович — ветеринарний лікар.
В 1995 році закінчив Немішаєвський аграрний технікум і в цьому ж році поступив до Національного аграрного університету на факультет ветеринарної медицини. У 2003 році закінчив Національний аграрний університет.
З вересня 2003 року працює в Інституті ветеринарної медицини НААН на посаді провідного ветеринарного лікаря.
Осмоловська Людмила Володимирівна — інженер.
В 1992 р. закінчила Київський технікум радіоелектронного приладобудування за спеціальністю «Економіка та планування в галузях народного господарства» (диплом з відзнакою).
В 1999 р. закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Бібліотекознавство і бібліографія» (спеціалізація – спеціальні наукові бібліотеки, диплом спеціаліста).
У 2002 р. закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «Облік і аудит» (диплом магістра).
В Інституті ветеринарної медицини НААН України працює з 1990 р. на посаді інженера. Основна частина роботи – статистична обробка інформації (складання таблиць, графіків, мап), створення бібліографічних списків. Є співавтором робіт лабораторії (методичні рекомендації, стаття, технічні умови).
Марієнко Емілія Іванівна — лаборант.
Освіта вища. З 1 червня 2000 року, після виходу на пенсію працює в Інституті ветеринарної медицини на посаді інженера, а з 2012 року була переведена в лаборанти.
Реуцька Тетяна Єгорівна
Освіта середня-технічна. З 2001 року по теперішній час працює в Інституті ветеринарної медицини старшим лаборантом. Навички: підготовка скляного посуду, спецодягу для вірусологічних досліджень, дезінфекція приміщень.
Основні напрями досліджень
Основні напрями наукових досліджень:
- вивчення вірусних хвороб домашніх та диких свиней і коней, зокрема класичної чуми свиней (КЧС), африканської чуми свиней (АЧС), репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС), цирковірусної інфекції, хвороби Ауєскі, грипу, вірусного артеріїту, герпесвірусної інфекції коней.
- вивчення епізоотичної ситуації у світі та Україні, розробка засобів діагностики, специфічної профілактики інфекцій, нормативних документів;
- визначення імунного статусу поголів’я свиней, і коней, розробка заходів ліквідації можливих спалахів захворювання, епізоотичне обстеження та науковий супровід господарств;
- проведення епізоотичного, серологічного та молекулярно-генетичного моніторингу захворювань свиней у дикій фауні.
Державні наукові тематики на 2013-2015 роки.
3 2.01.06.19 П “Вивчити епізоотологічну роль диких кабанів у вірусній патології домашніх свиней (класичної чуми, африканської чуми, хвороби Ауєскі, хвороби Тешена, цирковірусу 2-го типу, репродуктивно-респіраторного синдрому)”.
3 2.01.02.02ф Вивчити імунобіологічні властивості і екологію збудників вірусних респіраторних хвороб коней, розробити сучасні засоби їх діагностики і профілактики.
Основні наукові досягнення лабораторії в 2010-2015 рр.:
- Проект Інструкції щодо профілактики та боротьби з класичною чумою свиней (2011 рік).
- Інформаційно-аналітична довідка щодо прояву АЧС у світі (21.11.2011 р.).
- Інформаційно-аналітична довідка щодо вивчення класичної чуми свиней. Ретроспективний аналіз та сучасний стан проблеми», 2012 рік.
- Пропозиції щодо нової концепції протиепізоотичних заходів в Україні на 2010-2015 роки.
- Правила відбору патологічного матеріалу для проведення діагностичних досліджень при підозрі на африканську чуму свиней.
- Заходи щодо невідкладних заходів при можливому занесенні африканської чуми свиней на територію України;
- Пропозиції щодо моніторингу африканської та класичної чуми свиней в популяції диких кабанів протягом мисливського сезону (щорічно);
- Пропозиції з попередження заносу африканської чуми на територію України.
- Прийнято участь в ліквідації та науковому супроводі спалаху АЧС в Запорізькій області, 2012 р.
- Розроблено ФІТЦ-імуноглобулін проти вірусу африканської чуми свиней для виявлення антигену у біологічному матеріалі.
- Інформація щодо розповсюдження африканської чуми свиней у світі (08.2011 року).
- Пропозиції щодо наукового супроводу протиепізоотичних заходів проти АЧС (09.09.2011 року).
Міжнародна співпраця
- Договір № 06/13 від 14 жовтня 2013 року про науково-технічне співробітництво між ІВМ НААН та Всеросійським науково-дослідним інститутом ветеринарної вірусології та мікробіології Російської академії сільськогосподарських наук, м. Покров, Росія.
- Договір № 12 від 10 грудня 2012 року про науково-технічне співробітництво між ІВМ НААН та РУП «Інститут експериментальної ветеринарії ім. С. М. Вишелєсского», м. Мінськ, Білорусь.
- Договір № 26 від 05 червня 2013 року про наукове-технічне співробітництво між ІВМ НААН та Національним ветеринарним інститутом м. Пулави, Польща.
З 15.05.2012 по 15.05.2013 рр. спільно з Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи виконувався міжнародний проект «Аналіз загрози розповсюдження африканської та класичної чуми свиней у популяції дикого кабана на території України», який фінансувався американською стороною у вигляді обладнання та реактивів на суму 100 тис. доларів США.
Взято участь з доповідями у міжнародних конференціях, а саме:
- 11th ASM Biodefense and Emerging Diseases Research Meeting, Februry 25-27, Washington, 2013. Epizootic Monitoring of Swine Epizootic Fever. SytiukM.
- International Meeting on Emerging Diseases and Surveillance 2013. Epizootic monitoring of classical swine fever (CSF), Aujeszky’s disease, Teschen Disease, Vena 2013. Circovirus infection in wild boars population in Ukraine SytiukM.
- 32nd Annual Meeting : Scientific Program & Abstract, July 20-24, 2013, Pennsylvania / American Society for Virology, The Pennsylvania State University. – Pennsylvania, 2013. Epizootic monitoring of classical swine fever in population of wild boars on the territory of Uкraine SytiukM.
- Programme & Abstract 14th International Conference of the Association of Institutions for Tropical Veterinary Medicine, 25‑29 August 2013, Johannesburg, South Africa. African swine fever: Peculiarities of manifestation in Ukraine. SytiukM.
- Programme & Abstract 14th International Conference of the Association of Institutions for Tropical Veterinary Medicine, 25‑29 August 2013, Johannesburg, South Africa. – Johannesburg, Epizootic Monitoring of Aujeszky’s disease in population of wild boars in Ukraine. SytiukM.
- Program & Abstract Book 11th ASM Biodefense and Emerging Diseases Research Meeting, January 27-29, Development and testing of intravital method of Saliva sampling from wild boars for monitoring research for African and classical swine fever. Washington 2014. Sytiuk M.
- 5th Annual Conference of the Biosafety Assotiation for Central Asia & the Caucasus, March 26-28, 2014. Factors influencing the spread of African swine fever. Sytiuk M.
- 5th Annual Conference of the Biosafety Assotiation for Central Asia & the Caucasus, March 26-28, 2014. Priciples of environmental biosafety: detection and death from ASF and CSF. Sytiuk M.
- Brucellosis 2014 International Research Conference, BERLIN / 9–12 September 2014. System of the prevention of brucellosis in horses in Ukraine. Peknyi M.
- 2015 ASM Biodefense and Emerging Diseases Research Meeting. February 9–11, 2015. Instruments for the Serological Diagnostics of Equine Viral Arteritis in Ukraine. Peknyi M.
Співпраця в Україні:
- Договір № 42 від 07 лютого 2014 року про наукове-технічне співробітництво між ІВМ НААН та Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, м. Київ.
- Договір № 310 від 18 липня 2013 року про наукове-технічне співробітництво між ІВМ НААН та Національним університетом біоресурсів та природокористування України.
Найважливіші публікації (2010-2015 рр.):
Монографія: Ситюк М.П. Епізоотологічний моніторинг поширених вірусних хвороб свиней у популяції диких кабанів на території України / М.П. Ситюк. – К.: Аграрна наука, 2014. – 119 с. текст
Статті:
- В.А. Синицин, А.Ю. Синицин, В.В. Куликова, та ін. Основи профілактики вірусного артеріїту коней // Ветеринарна біотехнологія: бюл. – К., 2011. – № 18. С.237-241.
- Синицин В.А. Лабораторна діагностика хвороб тварин методом імуноферментного аналізу / В.А. Синицин // Ветеринарна біотехнологія — 2013 – № 22 – С. 538 — 542.
- Діагностика вірусного артеріїту коней за патологанатомічними змінами та даними лабораторних досліджень / М.В. Пекний //Ветеринарна біотехнологія: бюл. – К., 2012. – № 21. С.
- Ситюк М.П., Шиков О.Т., Муштук І.Ю. Епізоотичний стан країн світу щодо класичної чуми свиней за 2000-2009 роки / Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Гжицького. – Львів, 2010. – Вип. 44. Т. 12, № 2 . Ч.1. — С. 340-344
- Ситюк М.П. Африканська чума свиней – природні резервуари, ймовірні шляхи та фактори передачі збудника / Ветеринарна біотехнологія: Бюл., № 18, 2011,- С. 242-246.
- Ситюк М.П., Ображей А.Ф. Африканська чума свиней – історична хронологія з аспектами епізоотології / Ветеринарна біотехнологія: Бюл. № 19, 2011, С. 174 – 187.
- Ситюк М.П. Серологічний моніторинг хвороби Ауєскі в популяції дикого кабана території центральних областей України /Ветеринарна біотехнологія: Бюл. № 20, 2012, С. 176 – 184.
- Обґрунтування відміни вакцинації проти класичної чуми свиней як головного чинника при впровадженні заходів по ерадикації / М.П. Ситюк, І.Ю. Муштук, С.А. Ничик, А.Ф. Ображей // Ветеринарна біотехнологія: Бюл. № 21, 2012, С. 177 –
- Ситюк М.П. Серологічний моніторинг хвороби Ауєскі серед диких кабанів території західних областей України / Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія «Ветеринарна медицина, якість і безпека продукції тваринництва». –2012. – Вип. 172, Ч. 2. – С. 165-170.
- Ситюк М.П. Ретроспективний аналіз серопревалентності диких кабанів до вірусу хвороби Ауєскі на території південних областей України / Ветеринарна медицина. Вісник Житомирського національного агроекологічного університету. – Житомир, 2012. – № 1. – Т. 3, Ч.1. – С. 206-211.
- Ситюк М.П., Ображей А.Ф. Історичні та епізоотологічні аспекти африканської чуми свиней / Ветеринарна медицина України. – 2012. — № 16. – С. 9-12.
- Ситюк М.П. Визначення серопревалентності у диких кабанів до вірусу хвороби Ауєскі на території північних областей України / Науковий вісник ветеринарної медицини : Зб. наук. праць. – Біла Церква, 2012. – Вип. 9. – С. 155‑158.
- Ситюк М.П., Ображей А.Ф. Інформаційно-аналітична довідка щодо прояву африканської чуми свиней у світі з власним баченням реалій загрози для України / Ветеринарна медицина : Міжвідомчий темат. наук. зб.– Харків, 2012. – Вип. 96. – С. 50-55.
- Ситюк М.П. Серологічний моніторинг хвороби Ауєскі серед диких кабанів території східних областей України / Ветеринарна медицина : Міжвідомчий темат. наук. зб. – Харків, 2012. – Вип. 96. – С. 232-234.
- Визначення специфічних гуморальних антитіл проти вірусу хвороби Ауєскі в сироватках крові диких свиней методом імуноферментного аналізу та в реакції нейтралізації / М.П. Ситюк, Л.В.Осмоловська, О.М. Неволько, Ж.М. Дрожже // Ветеринарна біотехнологія: Бюл. № 22, 2013, с. 553–558.
- Ситюк М.П. Визначення рівня специфічних нейтралізуючих антитіл проти вірусу хвороби Ауєскі в сироватках крові диких свиней / Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини : Збірник наукових праць Харківської Державної зооветеринарної академії. – Харків, 2013. – Вип. 26, Ч. 2. – С. 206‑210.
- Ситюк М.П. Імунний статус популяції диких свиней на території України щодо хвороби Тешена за рівнем специфічних вірус нейтралізуючих антитіл / Науковий вісник ветеринарної медицини. Біла Церква. – 2013. Вип.11 (101). С. 138-142.
- Ситюк М.П. Виявлення одночасної присутності специфічних антитіл проти збудників деяких вірусних хвороб свиней в сироватках крові диких кабанів / Ветеринарна медицина : Міжвідомчий темат. наук. зб.– Харків, 2013. – Вип. 97. – С. 228-230.
- Изучение вопроса серологической превалентности диких кабанов, отстрелянных на территории Украины, к цирковирусу свиней 2-го типа / Ситюк Н.П., Красочко П.А., Ничик С.А., [и др.] // Международный научно-практический журнал «Эпизоотология, иммунология, фармакология, санитария»2013. — № 2. – С. 20-23.
- Неволько О.М., Ситюк М.П. Результати серологічних моніторингових досліджень свиней на території України щодо репродуктивно-респіраторного синдрому за період 2008-2012 роки / Ветеринарна Біотехнологія: Бюл. № 23, 2013, С. 177–181.
- Ситюк М.П. Результати серологічних моніторингових досліджень щодо цирковірусної інфекції серед свійських свиней на території України за період 2010-2012 роки / Науковий вісник ветеринарної медицини. Біла Церква. – 2013. Вип.12 (107). С. 40-45.
- Ситюк М.П. Визначення серопревалентності диких кабанів до вірусів хвороби Ауєскі та хвороби Тешена в залежності від віку та статі / Науково-технічний бюлетень – Львів – 2013. — Вип. 14, № 3-4. С. 149-157.
- Ситюк М.П. Скринінг біологічного матеріалу диких кабанів з території України на предмет виявлення РНК вірусу репродуктивно-респіраторного синдрому свиней методом полімеразної ланцюгової реакції / Ветеринарна Біотехнологія: Бюл. № 24, 2014, С. 236–241.
- Sytiuk M.P. The results of PCR Detecrion of porcine circoviruses type 2 DNA in biological materials samples from wild boars hunted in Ukraine / Вісник Сумського Національного аграрного університету Серія Ветеринарна медицина Вип. 1 (34), 2014. – С. 83-86.
- Неволько О.М., Ситюк М.П. Епізоотологічне розслідування випадків африканської чуми свиней серед диких кабанів на території Луганської області та діагностика захворювання / Щомісячний науково-практичний журнал Сільський господар № 5-6. – 2014, (219-220). С. 10-18.
- Ситюк М.П. Серопревалентність популяції диких кабанів до цирковірусу свиней другого типу / Тваринництво України. № 6. – 2014. С. – 30 — 34.
- Ситюк М.П. Серопревалентність популяції диких кабанів на території України до вірусу репродуктивно-респіраторного синдрому свиней / Вісник Житомирського національного агроекологічного університету № 1(39) Т.1. — 2014. С. 136-145.
- Ситюк М.П. Показники рівня постінфекційних нейтралізуючих антитіл проти цирковірусу свиней другого типу у сироватках крові диких свиней / Ветеринарна медицина: Міжвідомчий темат. наук. зб.– Харків, 2014. – Вип. 98. – С. 68-71.
- Ситюк М.П., Безименний М.В. Картографічний розподіл районів України за результатами ретроспективного серологічного моніторингу хвороби Ауєскі серед диких кабанів / Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини : Збірник наукових праць Харківської Державної зооветеринарної академії. – Харків, 2014. – Вип. 28, Ч. 2. – С. 588‑592.
- Ситюк М.П., Безименний М.В. Картографічне районування території України за результатами серологічних моніторингових досліджень хвороби Тешена у популяції диких кабанів / Вісник Полтавської державної аграрної академії, 2014. – № 2 (73) – С. 119‑123.
- Порівняльний аналіз діагностичних тест-систем полімеразної ланцюгової реакції у режимі реального часу для детекції ДНК цирковірусу свиней другого типу / М.П. Ситюк, В.Г. Спиридонов, Л.М. Іщенко, С.Д. Мельничук // Науковий вісник Луганського Національного Аграрного Університету Ветеринарні Науки «Елтон-2»,№ 60 2014. С. 115-119.
- Изучение антигенных свойств изолятов вируса болезни Ауэски и цирковируса ІІ типа выделенных от диких свиней на территории Украины / Н.П. Ситюк, В.В. Недосеков // Перспективы развития современных сельскохозяйственных наук: сб. науч. тр. по итогам междунар. науч.-практ. конф., 8 дек. 2014 г. / Инновационный центр развития образования и науки. – Воронеж, 2014. – С. 20–25.
- Мolecular and genetic characteristics isolates virus of porcine enzootic encephalomyelitis isolated from wild boar and domestic swine on the territory of Ukraine / P. Sytiuk, V. G. Spyrydonov, V. O. Postoienko, S. D. Melnychuk, V. V. Nedosekov // Біологія тварин. – 2014. – Т. 16, № 4. – С. 133–142.
- Ситюк М. П. Вивчення інфекційної активності та антигенних властивостей ізолятів вірусу хвороби тешена, виділених від свійських і диких свиней з території України / Біологія тварин. – 2014. – Т. 16, № 2. – С. 101–111.
- Ситюк М.П., Визначення рівня постінфекційних нейтралізуючих антитіл у сироватках крові диких кабанів проти вірусу репродуктивно-респіраторного синдрому свиней / Вісник Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. – 2014. – № 2. – С. 183–186.
- Results of serological and molecular analysis of African and classical swine fever in the population of wild boars in Ukraine / О.М. Nevolko, P. Sytiuk, S.A. Nychyk, N.V. Hudz // Bull Vet Inst Pulawy 59, 9-17, 2015. p. 9-17.
- Методические подходы по изготовлению специфических ФИТЦ-иммуноглобулинов для иммунофлуоресцентной диагностики африканской чумы свиней / Спиридонов В.Г., Ситюк Н.П., Мельничук С.Д., Гончаренко В.С., Нычик С.А., Красочко П.А. // Международный научно-практический журнал Экология и животный мир. — 2014. — № 2. — С. 48-54.
Патенти:
- Модифікований спосіб діагностики класичної чуми свиней з використанням флуоресціюючих антитіл. Патент України № 71658. Бюл. № 8, 2012
- Штам вірусу хвороби Ауєскі – «Петриківський-2006». Патент України № 71658. Бюл. № 14, 2012
- Спосіб одержання гіперімунної діагностичної сироватки крові проти вірусу хвороби Ауєскі Патент України № 71659. Бюл. № 14, 2012
- Спосіб виявлення специфічних гуморальних антитіл проти вірусу хвороби Ауєскі мікрометодом реакції нейтралізації. Патент України № 77293. Бюл. № 3, 2013
- Спосіб визначення антигенної спорідненості вірусу хвороби Ауєскі модифікованим мікрометодом реакції нейтралізації. Патент України № 77294. Бюл. № 3, 2013
- Імунопероксидазний тест для вірусологічної діагностики цирковірусної інфекції свиней. Патент України № 89398. Бюл. № 8, 2014
- Імунопероксидазний тест для вірусологічної діагностики репродуктивно-респіраторного синдрому свиней. Патент України № 89399. Бюл. № 8, 2014
- Імунопероксидазний тест для серологічної діагностики цирковірусної інфекції свиней. Патент України № 89920. Бюл. № 9, 2014
- Імунопероксидазний тест для серологічної діагностики репродуктивно-респіраторного синдрому свиней. Патент України № 89919. Бюл. № 9, 2014
Обладнання