Історія
Лабораторія лептоспірозу с-г тварин з музеєм мікроорганізмів була створена у 1993 році. До складу лабораторії входить «Науково-дослідний референс центр (НДРЦ) з питань вивчення та профілактики лептоспірозу в Україні», котрий був створений та затверджений спільним наказом Президента УААН і Голови Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України №50/23 від 1 червня 2001 року.
Кадровий склад
Кучерявенко Олександр Олександрович – провідний науковий співробітник, канд. вет. наук.
Біографія
Кучерявенко Олександр Олександрович, 1947 року народження, освіта вища. Закінчив Харківський зооветеринарний інститут у 1970 році.
Трудова діяльність:
- 1965 – 1970 – студент ветеринарного факультету Харківського зооветеринарного інституту;
- 1970 – 1971 – аспірант лабораторії вірусології УНДІЕВ (м. Харків);
- 1971 – 1972 – служба у лавах Радянської Армії;
- 1972 – 1974 продовження навчання в аспірантурі УНДІЕВ (м. Харків);
- 1975 – 1980 – молодший науковий співробітник лабораторії вірусології УНДІЕВ (м. Харків);
- 1980 – 1984 – старший науковий співробітник УНДВІ (м. Київ);
- 1984 – 1993 – завідувач лабораторії прогресивних методів культивування вірусів УНДВІ (м. Київ);
- 1993 – 2000 — завідувач лабораторії по вивченню лептоспірозу у СГ тварин УНДВІ (м. Київ);
- 2000 – 2004 – заступник голови Держдепартаменту ветеринарної медицини МінАПК, заступник Головного Державного Інспектора ветеринарної медицини України, начальник управління забезпечення протиепізоотичної роботи;
- 2004 – 2009 – провідний науковий співробітник лабораторії лептоспірозу сільськогосподарських тварин з музеєм штамів мікроорганізмів ІВМ УААН (м. Київ);
- 2009 – 2016 – завідувач лабораторії лептоспірозу сільськогосподарських тварин з музеєм штамів мікроорганізмів ІВМ НААН та Науково-дослідного референс-центру з питань вивчення та профілактики лептоспірозу в Україні;
- 2016 – по теперішній час – провідний науковий співробітниклабораторії лептоспірозу сільськогосподарських тварин з музеєм штамів мікроорганізмів ІВМ НААН (м. Київ) та Науково-дослідного референс-центру з питань вивчення та профілактики лептоспірозу в Україні.
В 1979 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Изыскание преципитирующих антигенов вирусов инфекционного ринотрахеита-пустулёзного вульвовагинита и вирусной диареи – болезни слизистых крупного рогатого скота» за спеціальністю: 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія та мікологія.
У 2005 році присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності «Ветеринарна мікробіологія та вірусологія» (рішення ВАК України від 15 грудня 2005 року (протокол № 56-09/7)).
Кучерявенко Олександр Олександрович є автором та співавтором понад 200 наукових статей, трьох монографій та 18 патентів. За його безпосередньої участі було розроблено та зареєстровано в 2003-2008 роках 7 СОУ і 1 ДСТУ щодо діагностичних та профілактичних лептоспірозних препаратів. Введення в дію розроблених стандартів дозволило підвищити рівень діагностики лептоспірозу. Також за безпосередньої участі Кучерявенка О.О. було розроблено «Інструкцію про заходи профілактики та оздоровлення тварин від лептоспірозу».
Кучерявенко О.О. є співавтором науково-технічної документації на моновалентні та полівалентні вакцини проти лептоспірозу тварин (варіант SUIS, варіант BOVIS та бівалентну вакцину проти лептоспірозу м’ясоїдних), котрі впроваджені в умови виробництва та широко застосовуються на території України. Впровадження розроблених вакцин поліпшило епізоотичну ситуацію щодо лептоспірозу на території України та дозволило своєчасно здійснювати комплекс профілактичних і оздоровчих заходів, що сприяло зменшенню економічних збитків в тваринництві та запобігло значному розповсюдженню лептоспірозної інфекції.
За період своєї наукової діяльності Кучерявенко О.О. отримав цілий ряд нагород:
- Почесна грамота за успіхи, досягнуті в узагальненні та пропаганді досягнень науки і передового досвіду у ветеринарії (1984 р.);
- Почесна грамота за сумлінну працю, виконання соціалістичних обов’язків і активну участь у громадському житті інституту, з занесенням на дошку пошани (1986 г.);
- Почесна грамота за сумлінну працю і успішне виконання соціалістичних обов’язків (1987 г.);
- Подяка Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації за вагомий особистий внесок у створення духовних і матеріальних цінностей та досягнення високої майстерності у професійній діяльності (2007 р.);
- Нагороджений заохочувальною відзнакою Наказом Державного комітету ветеринарної медицини України «За заслуги в розвитку ветеринарної медицини України» (2009 р.);
- Грамота Інституту ветеринарної медицини за внесок в розвиток ветеринарної науки, за плідну працю та з нагоди Дня працівника сільського господарства України (2012 р.);
- Почесна грамота Національної академії аграрних наук України за багаторічну плідну наукову діяльність в галузі агропромислового виробництва, вагомий особистий внесок у розвиток аграрної науки, впровадження наукових розробок у виробництво та з нагоди професійного свята – Дня науки (2013 р.).
Під керівництвом О.О. Кучерявенка було успішно захищено 4 кандидатські дисертації.
Кучерявенко О.О. бере активну участь в експертній та науково-просвітницькій діяльності, зокрема на цей час є членом Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України.
Мельниченко Олександра Михайлівна – науковий співробітник.
Освіта вища: Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, зооінженерний факультет.
З 1983 року працює в Інституті ветеринарної медицини: спочатку у лабораторії діагностики, з 1997 року — у лабораторії вірусології і діагностики. З 1990 р. працює науковим співробітником.
Навички:
Самостійно веде культури клітин теплокровних, культивування референтних штамів ентеровірусів, визначає інфекційну активність вірусів, отримує антисироватки до них шляхом гіперімунізації тварин-донорів (кіз, кролів, свиней), проводить діагностичні дослідження сироваток крові тварин різних вікових груп на наявність антитіл до ентеровірусів, проводить вірусовиділення з пат матеріалу, «освіження» ізолятів вірусів, культуральних вірусів та ін.
Безпосередньо брала участь у розробці технічної документації на набори діагностикумів різного типу та вакцин. Виготовляла діагностичні набори, вакцини.
Брала участь в наукових конференціях, має 40 публікацій.
Напрями наукових досліджень лабораторії
- моніторинг епізоотичної ситуації в світі щодо лептоспірозу тварин;
- вивчення природних вогнищ інфекції, взаємозв’язок між ними, механізми виникнення та поширення лептоспірозу;
- організація клініко-епізоотичних та лабораторних досліджень у випадках підозри на захворювання лептоспірозом тварин, розробка заходів ліквідації можливих спалахів захворювання;
- прогнозування можливого поширення інфекції та розробка профілактичних заходів щодо лептоспірозу тварин;
- розробка та впровадження системи моніторингу щодо лептоспірозу тварин в Україні з урахуванням сучасних світових досягнень науки, рекомендацій Міжнародного Епізоотичного Бюро, Всесвітньої організації охорони здоров’я;
- налагодження співробітництва науковців центру з провідними науковими установами світу, які займаються проблемами лептоспірозу тварин;
- підвищення кваліфікації та навчання лікарів ветмедицини з питань епізоотології, діагностики та профілактики лептоспірозу тварин.
Основні здобутки лабораторії
Завдяки діяльності співробітників лабораторії лептоспірозу на сьогодні усі лабораторії ветеринарної медицини та санітарно-епідеміологічної служби, а також біологічні фабрики в Україні забезпечені необхідними наборами штамів лептоспір для проведення діагностичних досліджень та виробництва ветеринарних імунобіологічних препаратів.
Фахівцями центру зібраний та постійно підтримується в умовах безперервного культивування унікальний музей штамів лептоспір, в якому нараховується 20 діагностичних, 7 вакцинних, 18 отриманих із Німеччини, 3 отриманих із Польщі та 52 референтних штами, отриманих із Міжнародного референтного центру м. Амстердам (Нідерланди). Всі штами ідентифіковані згідно з паспортами та відповідають видовій належності. Для підтримання в належному стані штамів лептоспір створено систему їхнього культивування на основі розроблених селективних живильних середовищ. Наявність такої кількості штамів лептоспір дозволяє постійно удосконалювати систему контролю, діагностики та профілактики лептоспірозу тварин в Україні.
Фахівцями центру розроблені та зареєстровані згідно з чинним законодавством науково-технічна документація на моновалентні та полівалентні вакцини проти лептоспірозу.
Одним з найбільш вагомих наукових результатів, досягнутим центром, є впровадження в умови виробництва на державних біологічних фабриках України трьох наукових розробок: «Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант suis)» – РП № ВВ-00662-02-13 від 21.12.2018; «Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант bovis)» – РП № ВВ-00661-02-13 від 21.12.2018.
НДРЦ з питань вивчення та профілактики лептоспірозу організовує інформаційне забезпечення наукової діяльності, а також підготовку і видання спеціалізованих журналів, збірників із ключових напрямів дослідження з профілактики лептоспірозу, довідників, методичних посібників, практичних рекомендацій та нормативних документів для тваринництва і ветеринарної медицини.
Спільно з іншими державними та підприємницькими структурами НДРЦ з питань вивчення та профілактики лептоспірозу забезпечує впровадження результатів завершених наукових розробок у виробництво, пропаганду і розповсюдження науково-технічних знань, проводить конференції, семінари.
За безпосередньою участю і методичним науковим супроводом керівника центру Кучерявенко О.О. вперше на території України в 1993 році була розроблена «Інструкція про заходи з профілактики та оздоровлення тварин від лептоспірозу».
Науковцями центру розроблено та затверджено ДСТУ 6078:2009 «Методи лабораторної діагностики лептоспірозу тварин». Стандарт розроблений у відповідності до вимог МЕБ та чинного законодавства України. Введення в дію цього стандарту дозволило підвищити рівень діагностики небезпечного захворювання для людей та тварин – лептоспірозу та своєчасно здійснювати комплекс оздоровчих заходів, що сприятиме зменшенню економічних збитків в тваринництві та запобігатиме розповсюдженню лептоспірозної інфекції.
Науковцями лабораторії спільно з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України розроблено проект нової «Інструкції про заходи з профілактики та оздоровлення тварин від лептоспірозу», яка відповідає вимогам сьогодення, де регламентовані зміни в організації і проведенні протиепізоотичних заходів при лептоспірозі тварин.
Також розроблена та подана на затвердження «Настанова з лабораторної діагностики лептоспірозу тварин», в якій встановлено вимоги до організаційних, протиепізоотичних (профілактичних) заходів, направлених на забезпечення особистої безпеки, захисту навколишнього середовища при роботі з патогенними біологічними агентами II-ої групи патогенності, до якої відносяться усі діагностичні та виробничі штами лептоспір.
Монографії:
- Хронічні інфекційні хвороби тварин / Л.Є. Корнієнко [та ін.] ; ред. В.О. Бусол, Л.Є. Корнієнко. – Біла Церква: Білоцерківський національний аграрний ун-т, 2009. – 288 с.
- Недосєков В.В. Лептоспіроз сільськогосподарських тварин / В.В. Недосєков, В.В. Уховський, О.О. Кучерявенко // Навчальний посібник до лекційного курсу з дисципліни епізоотологія та інфекційні хвороби. – Київ. – 2011. – 140 с.
- Проблеми інфекційних хвороб тварин / В.А. Синицин, В.Л. Коваленко, А.І. Завірюха, С.А. Ничик, В.В. Недосєков, М.П. Ситюк, І.М. Ксьонз, У.М. Яненко, В.М. Оксамитний, В.В. Уховський, О.В. Загребельний, І.В. Галка // Монографія. За ред. В.А. Синицина. – Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., – 2015. – 544 с.
Методичні рекомендації, розроблені в лабораторії:
- Методичні рекомендації по визначенню масових концентрацій енрофлоксацину та ципрофлоксацину в сечі методом високоефективної рідинної хроматографії [В.В. Уховський, О.О. Кучерявенко, В.В. Піотрович, В.В. Куликова, С.В. Романенко, А.В. Пискун]. – Ніжин: ПП Лисенко М.М., 2014. – 24 с.
- Методичні рекомендації щодо індикації ДНК патогенних лептоспір за допомогою полімеразної ланцюгової реакції [В.В. Уховський, О.О. Кучерявенко, В.В. Куликова, А.П. Герілович, О.С. Солодянкін, А.В. Пискун, М.Л. Скалига]. – Ніжин: ПП Лисенко М. М., 2014. – 16 с.
- Методичні рекомендації з профілактики та оздоровлення сільськогосподарських тварин в умовах Миколаївської області / О.О. Романішина, М.С. Мандигра, В.В. Уховський. – Миколаїв, 2014. – 18 с.
Статті, надруковані колективом лабораторії:
- Ukhovskyi V. Microscopic changes in the kidneys of cows infected with Leptospira spp. / V. Ukhovskyi, B. Borisevich, V. Kulykova [et al.]// Bulletin of the Veterinary Institute in Pulawy. – 2014. – Vol. 58. – № 4. – Р. 517–520.
- Analysis of the circulation of pathogens on leptospirosis in catle іn Ukraine using GIS-technology / Uhovskyi V. V., Alekseeva G. B., Bezymennyy M. V., Kulykova V. V. // Veterinary biotechnology. – 2015. – № 26. – P. 250–262.
- Куликова В.В. Серологічне дослідження сироватки крові дрібних жуйних методом реакції мікроаглютинації на лептоспіроз / В. В. Куликова, В.В. Уховський, О. О. Кучерявенко та ін. // Ветеринарна біотехнологія. – 2015. – № 27. – С. 164–169.
- The validation of enzyme-linked immunosorbent assay for diagnosis Leptospirosis among dogs, pigs and cattle / A. V. Pyskun, V. G. Spiridonov, V. V. Ukhovskyi [et al.] // Veterinary medicine, biotechnology and biosafety. – 2016. – Vol. 2(1). – P. 11–15.
- The research of circulation of pathogenic Leptospira among populations urban brown rats in Kyiv, Ukraine / O. Stepna, N. Rodyna, V. Ukhovskyi, V. Kulikova // Veterinary medicine, biotechnology and biosafety. – 2016. – Vol. 2(1). – P. 5–10.
- Уховський В. В. Визначення напруженості та тривалості імунітету великої рогатої худоби щепленої полівалентною інактивованою вакциною проти лептоспірозу / В. В. Уховський // Міжвідомчий тематичний науковий збірник «Ветеринарна медицина». – 2017. – № 103. – С. 219–221.
- Analysis of the serological investigation results of Aujeszky’s disease among swine in Ukraine during 2011-2016 / V. V. Ukhovskyi, O. M. Romanov, Ye. O. Shayhet, I. O. Sobko // Journal for veterinary medicine, biotechnology and biosafety. – 2017. – Vol. 3(2). – P. 14–18.
- Etiological structure of leptospirosis among the wild boars and domestic pigs in the territory of Ukraine, its analysis and characteristics / O. O. Pyskun, A. V. Pyskun, V. V. Ukhovskyi, M. P. Sytiuk // Journal for veterinary medicine, biotechnology and biosafety. – 2018. – Vol. 4(1). – P. 5–11.
- Пискун А. В. Лептоспіроз. Порівняння підходів щодо класифікації та номенклатури цього зоонозу в Україні та інших країнах світу (оглядова стаття) / А. В. Пискун, В. В. Уховський, С. А. Ничик, О. О. Пискун, О. М. Мельниченко, А. В. Бинда // Ветеринарна біотехнологія. – 2018. – № 32 (2). – С. 412–422.
- Ukhovskyi V. Genotyping of pathogenic leptospira by Multiple Locus Variable-number Tandem Repeat Analysis (MLVA) / V. Uhovskyi, T. Tsarenko, N. Vydayko, L. Korniienko, I. Nebogatkin // Online Journal of Public Health Informatics. – 2018; – Vol. 10 (1). – P. 131. doi: 10.5210/ojphi.v10i1.8902.
- Ukhovskyi V. V. Comparative analysis of incidence of leptospirosis among farm animals and humans in Ukraine / V. V. Uhovskyi, N. B. Vydayko, G. B. Aliekseieva, M. V. Bezymennyi, I. M. Polupan, I. P. Kolesnikova // Regulatory Mechanisms in Biosystems. – 2018. – Vol. 9 (3). – P. 409–416. doi: https://doi.org/10.15421/021861.
- Бабюк С. Я. Лептоспіроз собак с м. Київ за 2016–2018 рр., його серологічний моніторинг та аналіз етіологічної структури / С. Я. Бабюк, О. О. Пискун, В. В. Уховський, А. В. Пискун, Л. Є. Корнієнко, Т. М. Царенко // Науковий вісний ветеринарної медицини: Збірник наукових праць. – Біла Церква. – 2018. – Вип. № 2. – С. 20–27.
- Tsarenko T. М. Genotyping method (MLVA) of pathogenic leptospires for monitoring their distribution in ecosystems / T. М. Tsarenko, V. V. Uhovskyi, L. E. Korniienko, N. M. Sakhniuk, V. U. Kassich, A. P. Palii // Ukrainian Journal of Ecology. – 2019. – Vol. 9 (1). – P. 81–85. doi: – Режим доступа: https://www.ujecology.com/articles/genotyping-method-mlva-of-pathogenic-leptospires-for-monitoring-their-distribution-in-ecosystems.pdf.
- Paliy A. Investigation of the entry process of high yielding cows to the milking parlour with the optimization of their relocation / A. Paliy, T. Stryzhak, G. Pliekhova, V. Ukhovskyi, K. Rodionova // Animal Biology & Animal Husbandry. – 2019. – Vol. 11 (1). – P. 26–35. – Режим доступа: http://www.abah.bioflux.com.ro/docs/2019.26-35.pdf.
- Ukhovskyi V. V. Using of Glycerol and DMSO for Leptospira interrogans Cryopreservation / V. V. Ukhovskyi, A. P. Paliy, O. A. Tarasov, T. M. Ukhovska, A. P. Paliy // Problems of Cryobiology and Cryomedicine. – 2019. – Vol. 29 (1). – P. 102–106. doi: https://doi.org/10.15407/cryo29.01.102.
- Kassich V. Yu. Ecologically safe method to control the epidemic situation on animal tuberculosis in Ukraine / V. Yu. Kassich, V. V. Ukhovskyi, O. I. Sosnytskyi, I. A. Biben, V. V. Zazharsky, O. V. Kassich // World of Medicine and Biology. – 2019. – Vol. 2 (68). – P. 220–225. doi: 10.26724/2079-8334-2019-2-68-220-225.
- Polupan I. An Analysis of Rabies Incidence and Its Geographic Spread in the Buffer Area Among Orally Vaccinated Wildlife in Ukraine From 2012 to 2016 / I. Polupan, M. Bezymennyi, Y. Gibaliuk, Z. Drozhzhe, O. Rudoi, V. Ukhovskyi, V. Nedosekov, M. De Nardi // Frontiers in Veterinary Science. – 2019. – Vol. 6. – P. 290. doi: https://doi.org/10.3389/fvets.2019.00290.
- Pyskun A. Presence of Antibodies Against Leptospira interrogans Serovar hardjo in Serum Samples from Cattle in Ukraine / A. Pyskun, V. Ukhovskyi, O. Pyskun, V. Nedosekov, V. Kovalenko, S. Nychyk, M. Sytiuk, W. Iwaniak // Polish Journal of Microbiology. – 2019. – Vol. 68 (3). – P. 295–302. doi: https://doi.org/10.33073/pjm-2019-031.
Патенти
- Деклараційний патент України на корисну модель 27862. Україна, МПК А61К31/04. Спосіб лікування лептоспірозу великої рогатої худоби / О-й О. Кучерявенко, В.А. Піотрович, А.Ф. Ображей, С.В. Романенко, В.П. Сапейко, Г.К. Майорова, М.М. Піотрович (Україна) / Заявник і патентовласник Інститут ветеринарної медицини НААН. заявл. 15.06.2006; опубл. 26.11.2007; бюл. № 19. – 3 с.
- Деклараційний патент України на винахід 80924. Україна, МПК А61К31/4709. Спосіб лікування тварин, хворих на лептоспіроз / О-й О. Кучерявенко, В.А. Піотрович, А.Ф. Ображей, С.В. Романенко (Україна) / Заявник і патентовласник Інститут ветеринарної медицини НААН. заявл. 15.06.2006; опубл. 12.11.2007; бюл. № 18. – 4 с.
- Деклараційний патент України на корисну модель 22917. Україна, МПК А61К39/02. Штам бактерій Leptospira interrogans Yez bratislava серогрупа Australis, серовар bratislava для виготовлення інактивованої вакцини проти лептоспірозу тварин та діагностикумів / О-й О. Кучерявенко, О-р О. Кучерявенко, В.А. Піотрович, В.О. Волинець, В.В. Уховський, Г.В. Дяченко, Т.О. Дяченко, Г.К. Майорова, М.М. Піотрович (Україна) / Інститут ветеринарної медицини УААН – № 200700569; заявл. 22.01.2007; опубл. 25.04.2007; бюл. № 5. – 3 с.
- Деклараційний патент України на корисну модель №32966, Україна МПК А61К39/02. Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант SUIS) / О-р О. Кучерявенко, О-й О. Кучерявенко, В.А. Піотрович, В.В. Уховський, Г.В. Дяченко, Г.К. Майорова, М.М. Піотрович // Інститут ветеринарної медицини УААН – № 200800572; заявл. 17.01.2008; опубл. 10.06.2008; бюл. № 11. – 6 с.
- Деклараційний патент України на корисну модель № 73324, МПК (2012.01) А61К 39/02, C12N 5/00. Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант bovis) / Уховський В.В., Кучерявенко О.О, Піотрович В.А., Кісіленко Л.С., Мужицький Я.В., Дяченко Г.В. // Заявник і патентовласник Інститут ветеринарної медицини НААН. заявл. 20.01.2012; опубл. 25.09.2012; бюл. № 18. – 5 с.
- Деклараційний патент України на корисну модель № 91615, МПК (2014.01) А61К 39/02, C12N 5/00. Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант equi) / Волинець В.В., Уховський В.В., Кучерявенко О.О, Куликова В.В., Дяченко Г.В. // Заявник і патентовласник Інститут ветеринарної медицини НААН. заявл. 14.02.2014; опубл. 10.07.2014; бюл. № 13. – 4 с.
Нормативна документація
- Розроблені технічні умови на біопрепарат „Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант suis)” ТУУ 24.4 – 05510830-056: 2007, котрі зареєстровані в Держспоживстандарті від 26.10.2007.
- Розроблені технічні умови на біопрепарат „Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант bovis)” ТУУ 24.4 – 05510830-057: 2007, котрі зареєстровані в Держспоживстандарті від 26.10.2007.
- Розроблені технічні умови на біопрепарат „Вакцина проти лептоспiрозу м’ясоїдних бівалентна” ТУ У 24.4 – 05510830 – 055: 2007, котрі зареєстровані в Держспоживстандарті від 25.01.2008.
- За безпосередньої участі і методичним науковим супроводом керівника центру Кучерявенко О.О. вперше на території України в 1993 році була розроблена «Інструкція про заходи з профілактики та оздоровлення тварин від лептоспірозу». Також був розроблений проект нової «Інструкції про заходи з профілактики та оздоровлення тварин від лептоспірозу».
- Розроблена та подана на затвердження «Настанова з лабораторної діагностики лептоспірозу тварин».
- Розроблено та затверджено ДСТУ 6078:2009 «Методи лабораторної діагностики лептоспірозу тварин». Стандарт розроблений у відповідності до вимог МЕБ та чинного законодавства України.
- Розроблено та затверджено СОУ “Препарати ветеринарні імунобіологічні. Сироватки групові аглютинуючі лептоспірозні. Технічні умови ”
- Розроблено та затверджено СОУ. “Препарати ветеринарні імунобіологічні. Вакцини проти лептоспірозу тварин моновалентні. Технічні умови”
Міжнародне співробітництво
Співробітники лабораторії приймали участь з доповідями у 4-х міжнародних конференціях:
- 14th International Conference Association of Institutions for Tropical Veterinary Medicine (25-29 серпня 2013 р., м. Йоханесбург, Південно-Африканська Республіка).
- 62nd American Society of Tropical Medicine and Hygiene Annual Meeting (13–17 листопада 2013 р., м. Вашингтон, США).
- American Society of Microbiology Biodefense and Emerging Diseases Research Meeting (27–29 січня 2014 р. м. Вашингтон, США).
- 5th Annual Conference of the Biosafety Association for Central Asia & the Caucasus (26–28 березня 2014 р., м. Тбілісі, Грузія).
Комерційні пропозиції
- «Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант suis)» – РП № ВВ-00662-02-13 від 21 грудня 2018 р.. Виготовляється з чотирьох серогруп лептоспір (Icterohaemorrhagiae, Pomona, Tarassovi та Australis (серовар bratislava)), призначена для специфічної профілактики лептоспірозу свиней. Вартість однієї дози вакцини (5 см3) становить 10 грн. 44 коп.
- «Вакцина проти лептоспірозу тварин полівалентна (варіант bovis)» – РП № ВВ-00661-02-13 від 21 грудня 2018 р.. Виготовляється з п’яти серогруп лептоспір (Sejroe, Hebdomadis, Tarassovi, Grippotyphosa, Icterohaemorrhagiae), призначена для специфічної профілактики лептоспірозу великої рогатої худоби. Вартість однієї дози вакцини (5 см3) становить 10 грн. 44 коп.
- Діагностичне дослідження на лептоспіроз (на вісім штамів лептоспір). Вартість одного дослідження становить 120 грн. 00 коп.