Інститут ветеринарної медицини НААН та Асоціація тваринників України запускає масштабний проект: серію регіональних тренінгів, присвячених заходам профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (АЧС)!
Адже, на сьогоднішній день ситуація з АЧС в Україні досягла критичної точки – набула ознак епізоотії (епідемії). В країні зафіксовано вже понад 100 спалахів АЧС, з них – близько 40 — за перші 9 місяців 2016 року! Буквально щоденно проблема загострюється — вірус поширюється надшвидкими темпами. І якщо на великих свинарських комплексах ситуація більш-менш контрольована (працюють внутрішні служби ветеринарного контролю, що стежать за дотриманням жорстких санітарно-ветеринарних норм), то власники дрібних господарств у приватному секторі залишаються із проблемою сам-на-сам. Часто вони не володіють навіть елементарною інформацією про шляхи поширення вірусу та способи запобігання АЧС.
Саме тому Інститутом ветеринарної медицини НААН разом із Асоціацією тваринників України організовує серію виїзних семінарів-тренінгів, на яких висококваліфіковані ветеринарні фахівці розповідатимуть про те, як захистити підприємство від АЧС; як діяти при виявленні хвороби на господарстві чи в регіоні; та нададуть практичні відповіді на актуальні питання щодо проблеми поширення АЧС.
«Даний проект охопить усю територію України, — розповіла Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар. – Наша ініціатива викликала бурхливий інтерес не лише тваринників, але й регіональних ветлікарів, і представників місцевої влади у різних куточках України. Ми вже спланували щільний графік виїзних семінарів. Перший із них відбувся у м. Одеса 20 вересня 2016 року й зібрав усіх зацікавлених представників свинарської галузі південного регіону. Семінари проводитимуть фахівці Інституту ветеринарної медицини, які мають величезний й унікальний досвід боротьби з вірусом АЧС та володіють усіма сучасними методиками щодо профілактики та заходів захисту від хвороби. Кожен учасник тренінгу отримає пам’ятку з практичними рекомендаціями, які зможе застосувати у себе на господарстві. Впевнені, що наша ініціатива стане важливим кроком до подолання однієї з найбільших проблем свинарів і допоможе врятувати галузь! Зі свого боку Асоціація тваринників України робить для цього все можливе».
Нагадаємо, що нещодавно Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий заявив, що в Україні склалася дуже напружена ситуація через періодичні спалахи в регіонах африканської чуми свиней. «У нас ця небезпека існує вже кілька років, ми фактично здійснюємо локалізації, постійно спалахи відбувалися, продовжують відбуватися. Це дуже складна ситуація, оскільки ні вакцини, ні протидії цьому захворюванню у світі в даний момент не існує. Єдиний спосіб – це спалення тварин» — вважає очільник.