З 14 по 18 березня 2016 р. в Інституті ветеринарної медицини НААН відбувся тренінг для національних команд швидкого реагування. Тренінг розроблений для спеціалістів у галузі охорони здоров’я, медицини, ветеринарії, епідеміології та суміжних галузей, з практичними знаннями епідеміологічних понять в галузі суспільної охорони здоров’я, виявленні спалахів, розслідуванні та реагуванні, участі у нормотворчій діяльності.
В тренінгу приймали участь експерти, що задіяні в негайному реагуванні на надзвичайні ситуації в Україні: Міністерства оборони України, Української військово-медичної академії Міністерства оборони України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної санітарно-епідеміологічної служби України та установ Міністерства охорони здоров’я України, Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова, Інституту ветеринарної медицини НААН.
Цей курс розроблений спеціалістами Східно-Середземної Платформи з Охорони Здоров’я (Eastern Mediterranean Public Health Network (EMPHNET), з використанням матеріалів ВООЗ і Центру з контролю і профілактики захворювань США.
Цей тренінг організований спільними зусиллями:
- Інституту ветеринарної медицини НААН;
- Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова;
- Українського тренінгового центру з біобезпеки та біозахисту;
- Міжрегіональної асоціації експертів з безпеки життя.
Після вручення сертифікатів. Зправа на ліво: Бретт Гуди, представник Держдепартаменту США, куратор програми Biosecurity Engagement Program (BEP), Ничик Сергій, д-р вет. наук, директор ІВМ, Раван Араж, спеціаліст EMPHNET в галузі охорони здоров’я; Мохаммад Хусейн Абу-Хадар, спеціаліст EMPHNET в галузі охорони здоров’я, керівник Відділу контролю хвороб.