19 листопада 2021 року відбулась зустріч директора Інституту ветеринарної медицини НААН професора НИЧИКА Сергія Анатолійовича з головою Держпродспоживслужби МАГАЛЕЦЬКОЮ Владиславою Валеріївною для підписання Меморандуму про співпрацю в рамках оцінки ризиків у сфері безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин. Читати далі…
ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ З ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБОЮ
СЕКВЕНАТОР НОВОГО ПОКОЛІННЯ «ION TORRENT S5»
У 2020 році ІВМ став переможцем конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» Національного фонду досліджень України з проектом «Вивчення можливої ролі тварин як резервуару вірусу SARS-CoV-2», реєстраційний номер 2020.01/0121, на 2020–2021 роки.
Проект присвячений вивченню питання про можливість перенесення коронавірусу SARS-CoV-2 від інфікованих людей до домашніх тварин (коти, собаки, корови, коні, свині, вівці, кози, кролі).
В рамках виконання проекту в цьому році був закуплений та інстальований сучасний секвенатор Ion Torrent S5 для проведення аналізу виділеної РНК збудника SARS-CoV-2.
Для проведення генетичних досліджень та повногеномного секвенування використовується напівпровідникова технологія. Перевагами приладу є збільшена пропускна здатність від 5 до 100 млн операцій читання за запуск (до 60 зразків одночасно) у порівнянні із іншими приладами, який також дозволяє одночасно проводити дослідження бактеріальних і вірусних геномів.
Основними перевагами даної технології є низька вартість і швидке виконання робіт. Час виконання секвенування становить всього 2,5–4 години.
Спектр застосування приладу досить широкий – від проведення наукових досліджень з визначення мутацій вірусних та бактеріальних патогенів, до виконання приватних замовлень – визначення онкологічних маркерів та певних генетичних захворювань ссавців та людини.
Тур вихідного дня
Профспілка ІВМ НААН організувала тур вихідного дня для співробітників інституту по Західній Україні.
Першою зупинкою дводенної екскурсії стало місто Косино з його відомими термальними джерелами. Після чого здійснили пішу прогулянку центром міста Мукачева. Відвідали Середнянські винні підвали, продегустувавши відомі марки вин регіону.
Другий день був присвячений екскурсії старовинною частиною міста Ужгород. Відвідали Ужгородський та Невицький замки, а також побували у Перечинській сирній Мануфактурі, де скуштували різні види сирів.
Цілком тур видався цікавим і пізнавальним, сповнений яскравими емоціями.
ДО 90-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЕРШОГО ДИРЕКТОРА ІВМ А.І. СОБКА
7 вересня 2021 року виповнилося 90 років від дня народження Анатолія Івановича Собка, члена-кореспондента ВАСГНІЛ і УААН, Заслуженого діяча науки і техніки України, професора, доктора ветеринарних наук, який понад 20 років очолював Інститут і був керівником лабораторії вірусології. З цієї нагоди ІВМ НААН відвідали рідні та близькі А.І. Собка.
ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
6 серпня 2021 року в Інституті ветеринарної медицини НААН відбулися урочисті збори трудового колективу наукової установи з нагоди святкування Дня працівника ветеринарної медицини України. Директор ІВМ НААН член-кореспондент НААН, професор Ничик Сергій Анатолійович привітав співробітників інституту та побажав прагнення нових звершень на професійній ниві. Читати далі…
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Від усього серця вітаємо Вас із професійнім святом!
День працівників ветеринарної медицини – це шана одній зі славетних професій, історія якої сягає в давнину. Професія лікаря-ветеринара – одна з найгуманніших, найблагородніших, яку обирають за покликанням. Вона вимагає любові до тварин, співчуття, швидкого прийняття рішень у нестандартних ситуаціях, сміливості, фізичної сили й витривалості, емоційної стійкості, спостережливості, доброї пам’яті, логічного мислення, готовності до усвідомленого ризику й особистої відповідальності. Адже саме працівники ветеринарної медицини охороняють територію нашої держави від занесення збудників інфекційних хвороб тварин, проводять профілактику, ведуть державний нагляд за якістю та безпекою продукції тваринного і рослинного походження.
Успіхів вам на професійній ниві, міцного здоров’я, нових здобутків у розвитку ветеринарної медицини!
АКРЕДИТАЦІЯ ЛАБОРАТОРІЇ BSL 2+ ІВМ НААН
Лабораторія рівня BSL 2+, яка входить до складу Науково-дослідного навчального центру діагностики хвороб тварин ІВМ НААН, успішно пройшла акредитацію в Національному агентстві з акредитації України згідно вимог стандарту до компетентності лабораторій ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019.
Акредитація випробувальних лабораторій є обов’язковою умовою, якою визначається її можливість виконувати роботу на рівні вимог, зазначених у міжнародних стандартах. Система якості лабораторії повністю відповідає вимогам стандарту та пропонує широкий спектр послуг з проведення ветеринарної діагностики інфекційних хвороб тварин на сучасному високотехнологічному обладнанні молекулярно-генетичними та серологічними методами.
XXХІІІ МІЖНАРОДНА АГРОПРОМИСЛОВА ВИСТАВКА «АГРО-2021»
08–11 червня 2021 р. на території НК «Експоцентр України» відбулася XXХІІІ Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2021», організаторами якої виступили Агро-Продовольча Рада, Всеукраїнський Конгрес Фермерів, Всеукраїнська асоціація громад. Учасниками були представники всіх областей країни та найбільші українські і міжнародні виробники. Вітальне слово було проголошено Міністром аграрної політики та продовольства України Романом Лещенком.
Інститут ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України традиційно представив свої наукові здобутки фахівцям галузі тваринництва. Відвідувачів ознайомлювали з переліком діагностичних досліджень інфекційних захворювань тварин, що здійснюють лабораторії інституту, низкою тест-систем, вакцин та імунобіологічних препаратів власного виробництва, а також обговорювались можливості відрядження спеціалістів для надання консультацій на місцях. Читати далі…
ПІДТРИМКА ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ НААН
03 червня 2021 року Вченою радою Інституту ветеринарної медицини НААН було прийнято рішення щодо підтримки звернення Президії Національної академії аграрних наук України до Президента України В.О. Зеленського про захист честі та гідності науковців.
Колектив Інституту сподівається на розуміння та позитивні зрушення у підтримці вітчизняної науки, зважаючи на постійні виклики у сфері національної біобезпеки країни.